Logo
  • Facebook
  • BIP
360
PWSZ w Płocku Uczelnia Przyszłości
16.11.2018 09:20

Aktywny Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PWSZ w Płocku już za nami

PWSZ w Płocku po raz kolejny włączył się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Trzydniowe wydarzenie składało się z wykładów prowadzonych przez: mówców motywacyjnych, mentorów i trenerów oraz warsztatów „Startup Shaker Junior”.

Dużym zainteresowaniem studentów cieszyły się prelekcje. Słuchacze dowiedzieli się, dlaczego warto pracować z pasją lub jak wystartować z własnym biznesem. Przyszli prezesi dowiedzieli się, że trzeba rozmawiać i zarządzać pracownikami w swoich firmach, a także jak powinni myśleć przyszli przedsiębiorcy.

- W rozkręcaniu biznesu trzeba być twardym i konsekwentnym. Niezależnie jak rewelacyjny pomysł mamy, to otoczenie zewnętrzne zweryfikuje wartość naszego biznesu. Bez względu jak się staramy, zawsze nadchodzi tzw: Dolina Rozpaczy. Za tą doliną zostają tylko najsilniejsi – zachęcał i przestrzegał swoich słuchaczy Bartosz Michałek podczas wykładu „Case study start-up iniJOB”.

Natomiast w dwudniowych warsztatach „Start-up Shaker Junior”, udział wzięło sześć zespołów złożonych z uczniów płockich szkół średnich. Zespoły aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Postały ciekawe i niekonwencjonalne pomysły na własny biznes. Miejmy nadzieję, że chociaż część z tych pomysłów zostanie zrealizowana.

Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest Miasto Płock. Gospodarzem wydarzenia jest Prezydent Miasta Płocka. Partnerami Tygodnia była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku oraz Izba Gospodarcza Regionu Płockiego.

Galeria zdjęć