Logo
  • Facebook
  • BIP
360
PWSZ w Płocku Uczelnia Przyszłości
04.12.2017 08:07

„Darem Młodzieży" w rejs dookoła świata - konkurs dla studentów uczelni wyższych.

Szanowni Państwo, w maju 2018 roku jeden z najsłynniejszych polskich żaglowców - „Dar Młodzieży” rozpocznie rejs dookoła świata – pod hasłem „Rejs Niepodległości”. Oficjalnymi organizatorami Rejsu Niepodległości są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni, Salezjański Wolontariat Misyjny- Młodzi Światu.

Impulsem do organizacji tego wielkiego wydarzenia jest Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, którą będziemy obchodzić w 2018r. Rejs statku zakończy się 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku.

Rok przed właściwymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i pół roku przed rozpoczęciem rejsu odbędzie się konkurs Rejs Niepodległości, który będzie dla młodych ludzi szansą do zaprezentowania się w roli Młodych Ambasadorów. Poprzez ukazanie walorów i piękna swoich „małych Ojczyzn” będą promowali Polskę za granicą. Konkurs jest także okazją do pogłębienia wiedzy historycznej na temat swojego kraju.
Celem konkursu jest wyłonienie symbolicznej liczby 100 laureatów, którzy w nagrodę popłyną żaglowcem „Dar Młodzieży” na jednym z odcinków dookoła świata oraz będą mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty po przeprowadzeniu dwóch etapów. Opis konkursu jest dostępny w załączeniu.

Najnowsze informacje będą pojawiały się na stronie internetowej Rejsu Niepodległości: www.pl2018.org oraz na stronie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: www.mgm.gov.pl.

Pliki:
O Rejsie Niepodleglosci