Logo
  • Facebook
  • BIP
360
PWSZ w Płocku Uczelnia Przyszłości
18.12.2017 13:49

Lubaina Himid a PWSZ w Płocku

Lubaina Himid, której wystawa Inside the Invisible prezentowana była w ramach Festiwalu Themersonów, została tegoroczną laureatką Nagrody Turnera, jednej z najważniejszych nagród artystycznych na świecie. Artystka jest kluczową postacią brytyjskiego Ruchu Czarnej Sztuki (Black Arts Movement) a uznanie zdobyła za niestrudzone mierzenie się z kolonialną historią i ze współczesnym rasizmem.

Jesteśmy dumni, że wystawa jej prac miała miejsce w październiku tego roku w Muzeum Mazowieckim w ramach konferencji „COMMON ROOM: od słowa do świata”, zorganizowanej przez Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych PWSZ w Płocku. Wernisażowi towarzyszył wykład plenarny  „Inside the Invisible: Slavery and Memory in the Work of Lubaina Himid” wygłoszony przez prof. Alana Rice’a z University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii. Studenci trzeciego roku filologii: Monika Reszczyńska i Adrian Chyliński zapewnili tłumaczenie konsekutywne tego wykładu.

Komitet organizacyjny konferencji w składzie: dr E. Chojnacka, dr I. Penier,  dr A. Suwalska-Kołecka, mgr J. Ligor, mgr D. Gąsiorowska, pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować pracownikom i studentom Uczelni, nauczycielom i uczniom ALO, jak również Dyrekcji i pracownikom Muzeum Mazowieckiego, dzięki którym mogliśmy być częścią tego wydarzenia.

Galeria zdjęć