Logo
  • Facebook
  • BIP
360
PWSZ w Płocku Uczelnia Przyszłości
13.07.2017 11:19

Studentki w Londynie

Studentki pielęgniarstwa WNZ PWSZ w Płocku: Marzena Kikolska, Andżelika Kołodziejska i Marta Rogowska wzięły udział w Konferencji Naukowej w Londynie.

Relacja Marzeny Kikolskiej:

"Wyjazd do Londynu był niezapomnianą przygodą a udział w konferencji „Trauma & Critical Care” okazał się wspaniałym doświadczeniem naukowym.

W pierwszym dniu konferencji miałyśmy okazję obejrzeć prezentacje na temat m.in. dynamiki zespołu urazowego, kanadyjskich kryteriach oceny opieki urazowej, klasyfikacji i leczenia angiograficznego, zaawansowanej edukacji urazowej w krajach o średnich i niskich dochodach. Drugi dzień sesji rozpoczęto prezentacją na temat związku sepsy z zapaleniem szpiku kostnego i możliwością leczenia za pomocą nowych metod (wkłucie bezpośrednio w kość).

Studenci oraz wykładowcy z różnych stron świata prezentowali swoje prace w formie plakatów. Nasza praca była na temat "The role of nurses in the prevention of falls in geriatric patients" (Rola pielęgniarki w prewencji upadków u osób geriatrycznych). Początkowy stres szybko minął, kiedy słuchacze obdarzali nas uśmiechami i pochwałami.

Plakat Awaneesha Katiyara z Indii przedstawiał statystykę występowania urazu klatki piersiowej trzeciego stopnia w północno-wschodnich Indiach, Mohamed Abbasy z Kataru prezentował Egipską wspólnotę medycyny ratunkowej, nowe metody edukacji ratunkowej oraz opis przypadku pacjenta w stanie po urazie z padaczką o rzadkim pełnym odczyszczeniu neurologicznym. Ramak Attarinezhad z Iranu mówiła o złożoności i rozwoju w celu poprawy stanu zdrowia w nagłych przypadkach, Emad Geddoa z Iraku przedstawiła własne doświadczenia ze szpitala, do którego trafiły ofiary masowego wypadku w mieście Karbala.

Udział w międzynarodowej konferencji był jednym z wielu naszych marzeń. Udowodniłyśmy sobie, że ciężka praca przynosi efekty. Poszerzyłyśmy również wiedzę z zakresu medycyny. Miałyśmy okazję doświadczyć innowacyjnych metod stosowanych w medycynie urazowej. Nawiązałyśmy nie tylko nowe kontakty międzynarodowe ale teraz pewniej posługujemy się językiem angielskim."

 

<media 18721=""></media>

<media 18722=""></media>

<media 18723=""></media>