Logo
  • Facebook
  • BIP
360
PWSZ w Płocku Uczelnia Przyszłości
04.06.2018 13:45

Zapraszamy na Dni Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych

Nasza Uczelnia po raz kolejny włączyła się w organizację płockich Dni Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku, będzie piknik, warsztaty i wiele innych atrakcji.

Osoby niepełnosprawne i ich opiekunów zapraszamy 7 czerwca, w godz. 10-14, na piknik integracyjny, który odbędzie się na terenie zielonych ogródków Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Pl. gen J. Dąbrowskiego 2a). W programie imprezy znalazły się warsztaty rozwijające umiejętności, konkursy, gry, zabawy, potrawy z grilla. Dla zwycięzców konkursów przewidziano nagrody: bilety do kina, zestawy rękodzieła artystycznego, zestawy kosmetyków, zaproszenia na obiady, kosze upominkowe.

Podczas pikniku swoje stoiska będą miały również instytucje zajmujące się na co dzień wsparciem osób z niepełnosprawnościami, pracodawcy oraz warsztaty terapii zajęciowej i domy pomocy społecznej.

Przewidziane są następujące zajęcia warsztatowe dla osób niepełnosprawnych:

·   kosmetyczne

·  pierwszej pomocy przedmedycznej

·  teatralne

·  carving

·   plastyczne

·   taneczne

·   artystyczne układanie serwetek.

Zapraszamy ponadto na warsztaty z psychologiem dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, które odbędą się o godz. 14:00. Zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Płocku do 4 czerwca – tel. 24 264 03 75.

Organizatorami przedsięwzięcia są:
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, Urząd Miasta Płocka, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej” w Nowym Miszewie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

Wszelkie informacje dotyczące Dnia Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych udzielane są pod numerem telefonu 24 264 03 75.